Valaki segítene matekból? (Fontos, csak egy feladat)

[link]

2013. nov. 24. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Mivel az összeadandók számjegyeinek összege osztható hárommal,így a szám is osztható lesz hárommal.
2013. nov. 24. 18:40
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2013. nov. 24. 18:49
 3/4 anonim ***** válasza:

És azt te honnan tudod, hogy az összegük osztható 3-mal? Kiszámoltad?


Tudjuk, hogy az összegben a maradékok is összeadódnak, például:


16+24 osztható 5-tel?


16 5-ös maradéka: 1

24 5-ös maradéka: 4


A kettő összege 5, ezt is tudjuk osztani 5-tel, így a fenti össze osztható 5-tel.


Ellenőrzés: 16+24=40, tényleg osztható 5-tel az összeg.


Ez a megállapítás a szorzatra is érvényesül


Itt is ugyanaz a helyzet; meg kell vizsgálnunk a tagok 3-as maradékát.


1516 3-as maradéka 1, így 1516^40 3-as maradéka 1^40=1

202 3-as maradéka 1, így 202^50 3-as maradéka 1^50=1

400 3-as maradéka 1, így 400^60 3-as maradéka 1^60=1


A maradékok összege 3, ami osztható 3-mal, így az összeg is osztható 3-mal.

2013. nov. 24. 19:37
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2013. nov. 24. 21:49