(3-2√2)^x^2-6x+9 + (3+2√2)^x^2-6x+9 =6

2013. nov. 24. 16:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Biztosan van ennél szebb megoldás is:

[link]

2013. nov. 24. 17:59
 2/2 anonim ***** válasza:

(3-2gyök2)ˇa + (3+2gyök2)ˇa=6

itt felhasználható a következő

(3-2gyök2)(3+2gyök2)=1

amibő kifejezhető az egyik

(3-2gyök2)=1/(3+2gyök2)

tehát felirahtó :

(3-2gyök2)ˇa=b

akkor a következő egyenlethez jutunk

b+1/b=6

és ezt lehet visszafelé fejtve megoldani

2013. nov. 25. 09:50