(3-2√2)^x^2-6x+9 + (3+2√2)^x^2-6x+9 =62013. nov. 24. 16:49
1/2 anonim válasza:
Biztosan van ennél szebb megoldás is:
2/2 anonim válasza:
(3-2gyök2)ˇa + (3+2gyök2)ˇa=6
itt felhasználható a következő
(3-2gyök2)(3+2gyök2)=1
amibő kifejezhető az egyik
(3-2gyök2)=1/(3+2gyök2)
tehát felirahtó :
(3-2gyök2)ˇa=b
akkor a következő egyenlethez jutunk
b+1/b=6
és ezt lehet visszafelé fejtve megoldani