Hogyan számítsam ki a körszelet területét, ha annyit tudok, hogy a sugár 6 cm?


2013. nov. 23. 16:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt is tudni kell, hogy milyen messze van a metsző egyenes a kör középpontjától. Enélkül csak paraméteresen oldható meg.
2013. nov. 23. 16:16
 2/4 A kérdező kommentje:
A kör középpontjából az A és a B pontokba húzott sugarak merőlegesek egymásra
2013. nov. 23. 16:20
 3/4 anonim ***** válasza:

A és B a két metszéspont?


Ha merőlegesek, akkor ez egy negyed körcikk.


A körcikk területe 6²·π/4 = 28,3


A derékszögű háromszög területe 6²/2 = 18


A kettő különbsége a (kisebb) körszelet 6²·π/4 - 6²/2 = 10,3

2013. nov. 23. 16:29
 4/4 anonim ***** válasza:

Volt egy hasonló kérdés:

[link]

Ez alapján nem megy?

2013. nov. 23. 16:29