2013. nov. 23. 16:09
1/4 anonim válasza:
Azt is tudni kell, hogy milyen messze van a metsző egyenes a kör középpontjától. Enélkül csak paraméteresen oldható meg.
2/4 A kérdező kommentje:
A kör középpontjából az A és a B pontokba húzott sugarak merőlegesek egymásra
2013. nov. 23. 16:20
3/4 anonim válasza:
A és B a két metszéspont?
Ha merőlegesek, akkor ez egy negyed körcikk.
A körcikk területe 6²·π/4 = 28,3
A derékszögű háromszög területe 6²/2 = 18
A kettő különbsége a (kisebb) körszelet 6²·π/4 - 6²/2 = 10,3
4/4 anonim válasza: