[link]

2013. máj. 12. 19:35
 1/2 anonim ***** válasza:

OC=r=>AC=2r=68 cm


Az oldalak arány 8:15=>b=8a/15


Felírjuk Pit. tételét, ha sqrt a négyzetgyök, és ^ a hatvány:


a^2+b^2=68^2

a^2+(8a/15)^2=4624

a^2+64a^2/225=4624

289a^2/225=4624

sqrt(289a^2/225)=sqrt(4624)

17a/15=68

a=86*15/17

a=60

b=8*60/15

b=32

2013. máj. 12. 19:56
 2/2 A kérdező kommentje:
koszonom! :)
2013. máj. 12. 20:41