Egyenletesen változó mozgás? Fizika.

[link] lécci oldjátok meg nekem ezt az 1es feladatot és az 5öset tudom:)

2013. nov. 19. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Δt = 15 s

Δv = 108 km/h = 30 m/s

----------------

a = Δv/Δt = 2 m/s^2


s = a*t^2 / 2 = 225 m


v(átl) = (összes út)/(összes idő) = 15 m/s

2013. nov. 19. 21:40
 2/3 anonim ***** válasza:

Az 5. feladatotot tudod, vagy nem?


[link]

2013. nov. 19. 21:41
 3/3 anonim ***** válasza:

3/

v = 50 m/s

----------

v = g*t --> t = v/g = 5 s


s = g/2 * t^2 = 125 m

2013. nov. 19. 21:50