Egyenletesen változó mozgás, szabadesés. Segítség?

1. Egy autó nyugalomból kiindulva, állandó gyorsulással haladva 10s alatt 18 m utat tesz meg. Mekkora a gyorsulása és mekkora a sebessége a tizedik másodperc végén?
2012. dec. 5. 16:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Kinyitod a függvénytáblát, és megkeresed az egyenletesen változó mozgást benne. Csak használni kell a képleteket.


s=a/2*t^2

beírod, amit tudsz:


18=a/2*10^2 /megoldod


36=100a

a=0,36 m/s^2


Ennyi a gyorsulása.

v=a*t

v=0,36*10=3,6 m/s

2012. dec. 5. 17:20
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, de egy valamit nem értek. 36 miért egyenlő 100-zal?
2012. dec. 5. 18:02
 3/3 anonim ***** válasza:

36=100*a


A 36 onnan jött, hogy bal oldalt 18 volt, mindkét oldalt megszoroztam kettővel, hogy jobb oldalon ne legyen tört.


JObb oldalon meg volt egy 10^2 ami éppen 100-al egyenlő.

2012. dec. 5. 18:32