1. Egy autó nyugalomból kiindulva, állandó gyorsulással haladva 10s alatt 18 m utat tesz meg. Mekkora a gyorsulása és mekkora a sebessége a tizedik másodperc végén?2012. dec. 5. 16:35
1/3 anonim válasza:
Kinyitod a függvénytáblát, és megkeresed az egyenletesen változó mozgást benne. Csak használni kell a képleteket.
s=a/2*t^2
beírod, amit tudsz:
18=a/2*10^2 /megoldod
36=100a
a=0,36 m/s^2
Ennyi a gyorsulása.
v=a*t
v=0,36*10=3,6 m/s
2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, de egy valamit nem értek. 36 miért egyenlő 100-zal?
2012. dec. 5. 18:02
3/3 anonim válasza:
36=100*a
A 36 onnan jött, hogy bal oldalt 18 volt, mindkét oldalt megszoroztam kettővel, hogy jobb oldalon ne legyen tört.
JObb oldalon meg volt egy 10^2 ami éppen 100-al egyenlő.