MATEKOSOK! Halmazok. Egy 26 fős osztály matematikadolgozatában 4 feladat volt?


Egy 26 fős osztály matematikadolgozatában 4 feladat volt.

A tanár így számolt be: csak a teljes megoldást értékelem. legalább 2 feladatot 20-an oldottak meg.

Legfeljebb 3 jó megoldása 21 tanulónak van,miközben 11-en 2-nél több feladatot helyesen oldottak meg. 24 tanulónak legalább 1 feladata hibátlan. Hány gyerek van az osztályban akinek pontosan 2 feladata sikerült?? NAGYON Részletesen és egyszerűen mondjátok légyszi. Ha tudtok csináljatok hozzá halmazrajzot is. Köszönöm :)



2013. nov. 19. 17:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Legyen x0 + x1 + x2 + x3 + x4 = 26

A válaszhoz csak ennyi kell:

" legalább 2 feladatot 20-an oldottak meg."

x2 + x3 + x4 = 20

"... 11-en 2-nél több feladatot helyesen oldottak meg"

x3 + x4 = 11

Az előzőből kivonod utóbbit, marad:

x2 = 9

2013. nov. 19. 18:42
 2/2 A kérdező kommentje:
Kösönöm szépen
2013. nov. 19. 19:11