Egy 26 fős osztály matematikadolgozatában 4 feladat volt.
A tanár így számolt be: csak a teljes megoldást értékelem. legalább 2 feladatot 20-an oldottak meg.
Legfeljebb 3 jó megoldása 21 tanulónak van,miközben 11-en 2-nél több feladatot helyesen oldottak meg. 24 tanulónak legalább 1 feladata hibátlan. Hány gyerek van az osztályban akinek pontosan 2 feladata sikerült?? NAGYON Részletesen és egyszerűen mondjátok légyszi. Ha tudtok csináljatok hozzá halmazrajzot is. Köszönöm :)
2013. nov. 19. 17:55
1/2 anonim válasza:
Legyen x0 + x1 + x2 + x3 + x4 = 26
A válaszhoz csak ennyi kell:
" legalább 2 feladatot 20-an oldottak meg."
x2 + x3 + x4 = 20
"... 11-en 2-nél több feladatot helyesen oldottak meg"
x3 + x4 = 11
Az előzőből kivonod utóbbit, marad:
x2 = 9
2/2 A kérdező kommentje:
Kösönöm szépen
2013. nov. 19. 19:11