Az adatok:
Alapéle a=10cm
Testmagasága mt = 22cm
Ha vki el is tudná magyarázni sokat segítene vele. :)
Elöre is köszönöm szépen. :)
2013. nov. 19. 16:40
1/5 A kérdező kommentje:
Nagyon fontos lenne.
2013. nov. 19. 17:16
2/5 anonim válasza:
Kép, hogy valahogy lásd is miről beszélek. Ilyen feladatoknál mindig háromszögeket keresgélj.
Az alapod egy négyzet, minden oldala a. A négyzet átlója legyen d, ezt könnyen kiszámolod Pitagorasz tétellel(ABC háromszög, derékszöged B-nél van): d2 = a2 + a2. Oldaléled legyen x. Második háromszöged OEC, ugyanúgy Pitagorasz: x2 = m2 + (d/2)2
Innen pedig: V = (a2*m)/3
Oldalad magassága legyen ma (ez nincs a képen), ezt is Pitagorasszal kiszámolod: x2 = (a/2)2 + ma2
Felszíned: F = a2 + 4*[(x*ma)/2]
Remélem nem írtam el semmi és el sem rontottam :D (A betűk után a kettes négyzetet akar jelenteni)
4/5 A kérdező kommentje:
Az ábrát ismerem. Nem biram neki kezdeni a feladathoz, de meg adtad azt a löketet ami kellett hozzá. Szóval Köszönöm. :D
2013. nov. 19. 17:52
5/5 A kérdező kommentje:
Teljesen jól meg értettem. :D
2013. nov. 19. 17:53