a gondolat ,menete is kéne ha lehet2013. nov. 14. 13:18
1/2 anonim válasza:
Tudjuk, hogy sebesség=gyorsulás*idő, vagyis v=a*t. Mivel a földbe csapódott, ezért a nehézségi gyorsulás hatott az almára; a=g=9,81*m/s^2, így már csak be kell helyettesíteni:
4m/sec=9,81m/sec^2*t, innen t=0,4077sec alatt ért földet.
A gyorsulás felírható így: a=s/t^2, vagyis gyorsulás=út/idő^2:
9,81m/sec^2=s/0,4077sec^2, innen s=1,63m utat tett meg.
2/2 anonim válasza:
Nem kéne azt még osztani kettővel? Ha rosszul emlékszem akkor bocs, rég volt..