Menny ideig és milyen magasról zuhant le az az alma amely v:4m/s-cel csapódott bele a földbe?

a gondolat ,menete is kéne ha lehet
2013. nov. 14. 13:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Tudjuk, hogy sebesség=gyorsulás*idő, vagyis v=a*t. Mivel a földbe csapódott, ezért a nehézségi gyorsulás hatott az almára; a=g=9,81*m/s^2, így már csak be kell helyettesíteni:


4m/sec=9,81m/sec^2*t, innen t=0,4077sec alatt ért földet.


A gyorsulás felírható így: a=s/t^2, vagyis gyorsulás=út/idő^2:


9,81m/sec^2=s/0,4077sec^2, innen s=1,63m utat tett meg.

2013. nov. 14. 13:32
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem kéne azt még osztani kettővel? Ha rosszul emlékszem akkor bocs, rég volt..
2013. nov. 14. 13:41