Tomi11114 kérdése:

Andor 500. 000 ft hitelt vett fel, amelyet 2 év mulva 15%-os kamatával együtt kell majd megtéritenie. Menyit fizet visza andor 2 év mulva?

Segitség
2013. nov. 13. 14:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Évente 15% vagy összesen?

Ha évente, akkor 500000*1,3=650000

Ha összesen, akkor 500000*1,15=575000

2013. nov. 13. 15:01
 2/6 A kérdező kommentje:
aZT NEM IRJA HOGY ÉVENTE VAGY HAVONTA AZÉRT KÖSZ IGY LE MÁSOLOM KÖSZII
2013. nov. 13. 15:02
 3/6 anonim ***** válasza:
Felvett 500.000 Ft-ot, ehhez még a kamat miatt hozzáadjuk ennek a 15%-át: 500.000*15/100=75.000, így 500.000+75.000=575000 Ft-ot kell visszafizetnie 2 év múlva.
2013. nov. 13. 15:02
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor a feladat írta volna, hogy évi vagy havi, így a kamat 2 évre értendő (bár nem hiszem, hogy a valóságban létezne ilyen bank...).
2013. nov. 13. 15:04
 5/6 anonim ***** válasza:
Kivéve ha évente értendő a kamat (15%) és kamatos kamatozás van.
2013. nov. 13. 15:19
 6/6 anonim ***** válasza:
De akkor is illik odaírni, hogy milyen időre értendő, elvégre a tanulók is diákok közül senki se bankár, hogy ez magától értetődő lenne.
2013. nov. 13. 15:22