JÓ MATEKOSOK? Szorgalmira kellene, nem tudom megoldani és ötös jár érte, nagyon-nagyon hálás lennék érte, küldöm a pozitív energiát! :D


A feladat: Egy kis magyarázat és a megoldás kell csak.

KÉP: [link]


2013. nov. 13. 13:18
 1/10 anonim ***** válasza:

Jó, akkor írd le rendesen és majd foglalkozom vele.

Pl. nem értem, hogy az ott egy tollhúzás vagy tényleg mínuszjel? Azaz x^(-3)?


A másik, hogy log2(2x2) vagy log2(2^(x^2)) vagy log2((2^x)^2) esetleg log2(2x^2)?

2013. nov. 13. 14:51
 2/10 anonim ***** válasza:

Ugye nem mindegy, hogy (2^x)^2, ami 2x db kettes vagy 2^(x^2) ami x^2 db kettes.

Az ábrádból meg nehéz kivenni, hogy mire is gondoltál.

2013. nov. 13. 14:55
 3/10 A kérdező kommentje:
mínuszjel
2013. nov. 13. 14:59
 4/10 anonim ***** válasza:

Átalakítva az egyenletet egy x^7-144x^5-144 hetedfokú egyenletet kapsz, amelyre nincs megoldó képlet, de közelítőleg megoldhatunk a Newton-módszerrel. A valós gyökök: x1~-11,999975 x2~-1,001398 és x3~12,000024.

És még további 4 komplex gyököt is kapunk. Sz. Gy.

2013. nov. 13. 15:01
 5/10 A kérdező kommentje:
log2(2x az x négyzeten) tábláról másoltam
2013. nov. 13. 15:01
 6/10 anonim ***** válasza:

2x az x négyzeten?

Szóval a képen lehagytál egy x-et?


(2x)^(x^2) így gondoltad?

2013. nov. 13. 15:03
 7/10 anonim ***** válasza:

Kiegészítő: Az egyenletből 12·gyök(x^(-3) + x^2) = x^2 lesz. Majd ebből az x^7-144x^5-144=0 hetedfokú egyenlet.

Sz. Gy.

2013. nov. 13. 15:08
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi Sz.Gy. !!

Akkor most az a 3valós gyök jó lesz eredménynek ?

2013. nov. 13. 15:09
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem. A teljes megoldás, már ha tényleg úgy írtad, hogy log2(2^(x^2)) akkor az, hogy

log2(2^(x^2))=x^2

3*(x^(-3)+x^2)^(1/2)=x^2/4

ebből négyzetre emelsz, felszorzol és átrendezel

így kapod a következőt:

x^7-144*x^5-144=0


Ennek a megoldásai:

x1~ -12

x2~ -1, 0014

x3~ 12

x4~ -0,307903+0,95024i

x5~ -,0307903-0,95024i

x6~ 0,808578+0,589106i

x7~ 0,808578-0,589106i

2013. nov. 13. 15:15
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérdés továbbra is az, hogy tanultátok-e Newton-módszert, volt-e szó a komplex számokról? Ellenkezőleg semmit sem ér az amit írtunk! Sz. Gy.
2013. nov. 13. 15:25