Matek házi, szöveges feladatok. Ezt hogyan kell megoldani?


1.) Mennyi 40%-os alkoholt öntsünk fél liter 25%-os alkoholhoz, hogy a keverék


A) 25%-os

B) 30%-os

C) 35%-os

D) 40%-os legyen?


2.) Zsanett, Laura, Alexa és Vani elmentek egy cukrászdába.

Zsanett evett egy krémest és egy gesztenyés szeletet, Laura egy krémest és egy rétest, Alexa pedig egy gesztenyés szeletet és egy rétest. Zsanett 250 Ft-ot, Laura 270 Ft-ot, Alexa pedig 280 Ft-ot költött. Vani csak egy gesztenyés szeletett evett. Mennyit fizetett érte?


3.) Kati édesapja 26 éves volt, amikor Kati megszületett. Egy évvel ezelőtt kétszer annyi idős volt, mint Kati lesz akkor, amikor az édesapja 4-szer annyi idős lesz, mint Kati most. Hány éves most Kati és az édesapja?


4.) Mennyi cukrot adjunk 8 kg vízhez, hogy 60%-os cukoroldatot kapjunk?


5.) Összekeverünk 6 liter 80%-os és 8 liter 60%-os alkoholt. Hány százalékos a keverék?



2013. nov. 9. 12:50
 1/3 anonim ***** válasza:

1/

A/

0 litert


B/

x*40 + 0,5*25 = (x+0,5)*30

40x + 12,5 = 30x + 15

10x = 2,5

x = 0,25 liter


C/

Mint a B/


D/

Nincs megoldás

x*40 + 0,5*25 = (x+0,5)*40

40x + 12,5 = 40x + 20

12,5 = 20 Ugye?

2013. nov. 9. 13:11
 2/3 anonim ***** válasza:

k + g = 250

k + r = 270

g + r = 280

Ezt oldd meg!

2013. nov. 9. 13:31
 3/3 anonim ***** válasza:

2/

k + g = 250 Zsanett kuglófot és grízgaluskát evett, és 250 forintot fizetett

k + r = 270 Laura: kuglóf és répalekvár, összesen 270 forint

g + r = 280 Alexa grízgaluskát evett répalekvárral, 280 Ft-ért


Az első egyenletből k = 250 - g


Behelyettesítjük a 2. egyenletbe.


250 - g + r = 270

-g + r = 20


Ehhez hozzáadjuk a 3. egyenletet: bal oldalt a bal oldalhoz, jobb oldalt a találdki, hogy mihez. g - g nulla lesz, eltűnik.


2r = 300


r = 150


Ezt behelyettesítjük az eredeti 3-adik egyenletbe.


g + 150 = 280


g = 130


Vani 130 forintot fizetett egy szelet grízgaluskáért, vagy miért.

2013. nov. 9. 19:24