A feladat szövege:
"Iskolánkban általános iskola és gimnázium is működik. A beiratkozáskor összesen 764 tanulót vettek fel. Később az általános iskolába még 26-an, a gimnáziumba 18-an iratkoztak be. Ezzel ugyanannyi lett az általános iskolások és a gimnazisták létszáma. Hány általános iskolás és hány gimnazista iratkozott be eredetileg hozzánk?"
Én ezt írtam:
764-26-18=720
720:2=360
360+26=386 (általános iskola)
360+18=378 (gimnázium)
Jól számoltam vagy valamit elszúrtam?? HELP Kérlek segítsetek!
2013. nov. 6. 16:20
1/1 anonim válasza:
Jó lenne a tiéd, ha az a 26 alsós és 18 gimis kiiratkozott volna. De itt beiratkoztak.
Tehát:
764+26+18=808
808:2=404
404-26=378 (általános)
404-18=386 (gimnázium)