Jól oldottam meg a feladatot? Ha nem, mi a megoldás?


A feladat szövege:

"Iskolánkban általános iskola és gimnázium is működik. A beiratkozáskor összesen 764 tanulót vettek fel. Később az általános iskolába még 26-an, a gimnáziumba 18-an iratkoztak be. Ezzel ugyanannyi lett az általános iskolások és a gimnazisták létszáma. Hány általános iskolás és hány gimnazista iratkozott be eredetileg hozzánk?"


Én ezt írtam:

764-26-18=720

720:2=360

360+26=386 (általános iskola)

360+18=378 (gimnázium)


Jól számoltam vagy valamit elszúrtam?? HELP Kérlek segítsetek!



2013. nov. 6. 16:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Jó lenne a tiéd, ha az a 26 alsós és 18 gimis kiiratkozott volna. De itt beiratkoztak.

Tehát:

764+26+18=808

808:2=404

404-26=378 (általános)

404-18=386 (gimnázium)

2013. nov. 6. 17:01