Mekkora lehet a percenként 4200 fordulatot megtevő ventillátor sugara, ha legnagyobb kerületi sebessége 88m/s lehet? Légyszi kidolgizva ha lehet!


2013. nov. 5. 20:26
 1/2 bongolo ***** válasza:
70%

4200 fordulat/perc = 4200/60 fordulat/sec = 70 fordulat/sec

Mivel egy fordulat = 2π radián, ezért a szögsebesség:

ω = 140·π 1/s = 439,8 1/s


A kerületi sebesség: v = ω·r

88 m/s = 439,8 1/s · r

88/439,8 m = r

r = 0,2 m

2013. nov. 5. 20:36
 2/2 anonim ***** válasza:
95%

f = 4200/60 Hz = 70 Hz

v = 88 m/s

----------

r = ?


v = r*2pi*f --> r = v/(2pi*f)


Csak be kell helyettesíteni, és fertig.

2013. nov. 5. 20:38