Mekkora a körgyűrű területe, ha közepkörenek sugara 14cm, szélessége pedig 4cm?


Órán csináltuk, de csak felrajzoltuk és azt mondta a tanár hogy fejezük be . De ma óran meg se néztük amiben reménykedtem.

Nem igazán értem ezt a feladatot ezért vki magyarázatal segitene meg csinálni? :)


Elöre is köszönöm. :)



2013. nov. 5. 16:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezeket tudjuk:


r=14cm, R=14+4=18cm


Körgyűrű területe: T(körgyűrű)=T(kör(R))-T(kör(r))


Innen már menni fog?

2013. nov. 5. 22:13