Egy syár az egyik évben 50% kal a következő évben 20% kal növelte a termelést. Így a második évben 15 300 darabot állított elő termékéből. Hány darab volt a termelés eredetileg és hány darab a harmadik évben?

2013. nov. 4. 19:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Jelölje x az első év termelését, ekkor a második évben 1,5x volt a termelés, a harmadik évben 1,2*1,5*x=1,8x volt a termelés, ez egyenlő 15300-zal:


1,8x=15300, vagyis x=8500 volt a termelés az első évben, a másodikban 8500*1,5=12750.

2013. nov. 4. 21:41
 2/4 anonim ***** válasza:

az eredeti x

a 2. év 1,5x=15300->x=10200

a 3. 1,2*15300=18360

2013. nov. 4. 21:42
 3/4 anonim ***** válasza:
Néztem én is h lehet rosszul írta ki a kérdező, de a feladatban az van h "a második évben 15 300 darabot állított elő". Ha ez a feladat, akkor a 2. megoldás jó, ha meg elírta és a 3. évben volt annyi akkor az első.
2013. nov. 4. 21:44
 4/4 A kérdező kommentje:
köszzi szépen
2013. nov. 5. 15:03