Valaki levezetné nekem ezeket a feladatokat SÜRGŐS Fizika 10. osztály (Az ideális gázok általános állapotváltozása állapotegyenlete?


1,Egy 50 dm3 térfogatú tartályban 140 kPa nyomású 23C hőmérsékletű oxigén (O2)van.

a,Mennyi a gáz anyagmennyisége?

b,Mennyi a gáz tömege?

c,Mennyi oxigén molekula van (részecskék száma) a tartályban?

d,Mennyi a gáz belő energiája?

e,Számítsd ki, hogy mennyi lenne a gáz térfogata normál állapotban?


2,Egy tartályban 0,686 kg tömegű 125 kPa nyomású 21 C hőmérsékletű nitrogén (N2) van.

a,Mennyi a gáz anyagmennyisége?

b,Mennyi a tartály térfogata?

c,Mennyi nitrogén molekula van (részecskék száma) a tartályban?

d,Mennyi lenne ennek a gázmennyiségnek a nyomása, a hőmérséklet 45C-ra emelkedik?

e,Mekkora lenne a nyomás a tartályban, ha a hőmérséklet változatlanul 45C és közben a gázmennyiség negyedrészét elhasználjuk?


3,Egy 35 literes gázpalackban 0,4 kg tömegű 0C-os oxigén van.

a,Mekkora ennek a gáznak a nyomása?

b,Mennyi lenne a nyomása, ha a gáz 35C-on?

c,Mennyi lett a nyomáskülönbség?

d,Mekkora lenne a nyomása, ha a gáz felét kiengedik a tartályból?


4,100 liter térfogatú zárt palackba 1,1kg tömegű 2.10(a 7.-en) Pa nyomású széndioxid van.

a,Mekkora a gáz hőmérséklete?

b,Mekkora lenne a nyomás, ha a hőmérséklete 20C?


5,Egy kerékpárbelsőben mért túlnyomás 50kPa 15C-on.A napra kitett gumibelső térfogata%-kal növekszik, a túlnyomás a tömlő belsejében pedig 60kPa-ra nő meg.A külső légnyomás 100KpA.Mennyivel változott meg a tömlőben lévő levegő hőmérséklete?


6,Mekkora tömegű oxigén van abban a 50 literes térfogatú hegesztőpalackban amelyben a gáz nyomása 10 MPa, és hőmérséklete 27C? A palackból 2,5 kg tömegű gázt elhasználunk. Mekkora a palackban maradt gáz nyomása, ha a palackban maradt gáz hőmérséklete 10C-kal csökken?



2013. nov. 4. 18:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Hello!

P*V=N*k*T


P pascalban

V kobmeterben

K a Boltzman allando

T a homerseklet Kelvinben


A tobbi kiszamolasahoz meg fel kell irni:


(P1*V1)/(P2*V2)=(N1*k*T1)/(N2*k*T2)

A feladatokban mindig meg van adva mi mennyire valtozik es mit keresnek.


Standard allapot:

[link]


Energiara:

E=(f/2)*N*k*T (ha jol emlekszem)

f a szabadsagi fokok szama, a tobbit meg kiszamoltad fentebb.


Szabadsagi fok es az energia kapcsolata:


[link]


Itt megtalalod, hogy mennyi az O2 szabadsagi foka egy molekulara, ertelem szeruen N darabra N* annyi lesz, mint ahogy fentebb irtam.

2013. nov. 5. 10:46