Segitenetek ebben a feladatban? :-)2013. nov. 4. 14:45
1/2 anonim válasza:
Van mar ilyen kerdes, nezd meg a valaszokat ott: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..
2/2 anonim válasza:
m oldat = ró * V = 1,0629 g/cm3 * 250 cm3
m oldat = 265,725 g
6 % : 100 g oldatban 6 g oldott anyag
265,725 oldatban X g oldott anyag
X = 6*265,725 / 100 = 15,9435 g oldott anyag
Eddig egyszerű volt, most jön az izgalom, mert az oldatnak nem NiSO4x6H2O -ra nézve kell 6%-osnak lennie hanem NiSO4 -re, tehát számolni kell a kristályvízzel is.
M NiSO4 = 58,7 + 32 + 4* 16 = 154,7 g/mol
M NiSO4x6H2O = 154,7 + 6*18 = 262,7 g/mol
Tehát:
1 mol NiSO4x6H2O -ban van 1 mol NiSO4
262,7g NiSO4x6H2O -ban van 154,7g NiSO4
X g NiSO4x6H2O -ban van 15,9435 g NiSO4
X = 262,7*15,9435 / 154,7 = 27,07 g NiSO4x6H2O-ot kell bemérni
( a pontosságon még lehet javítani a precízebb moláris atomtömegekkel )