Segítenétek ezt megoldani? Az kijött, hogy 336g víz szükséges, de hány mol KCl?2013. nov. 1. 22:25
1/1 anonim válasza:
mo=oldat tömege
moa=oldott anyag tömege
mosz=oldószer tömege
m/m%=tömegszázalék
mo=400g
m/m%=16%
moa=mo*((m/m%)/100%)=400g*(16%/100%)=400g*0,16=64g.
mosz=mo-moa=400g-64g=336g.
Ja hogy eddig meg van, bocsi, akkor az anyagmennyiség:
Hány mol a 64 g KCl? Erre keresed a választ.
Ehhez tudni kell a KCl moláris tömegét, amit a periódusos rendszerből a képlet alapján történő "összeválogatással" tudsz kiszámolni. A K moláris tömege 39 g/mol a klóré 35,5 g/mol. Ezt a kettőt kell összeadnod, és akkor megkapod, hogy a KCl moláris tömege az 39+35,5=74,5 g/mol.
Ebből az anyagmennyiség az n=m/M képlettel számolható, ahol n az anyagmennyiség, m a tömeg, M pedig a moláris tömeg. Vagyis n=64g/74,5g/mol=0,86 mol.