Hány gramm szőlőcukorra (C6H12O6) és hány cm3 vízre (sűrűsége: 0.9982 g/cm3) van szükség 150 cm3 43 tömeg%-os oldat (sűrűsége: 1,1873 g/cm3) előállításához?

A szőlőcukor tömege kijött, de a víz nem, segítenétek abban, hogy mit csinálok rosszul?

2013. nov. 4. 07:51
 1/1 anonim ***** válasza:

oldat tömege :

m= ró * V = 1,1873 g/cm3 * 150 cm3 =178,1 g


100 g oldatban 43 g anyag

178,1 g oldatban X g anyag


X= 178,1 * 43 / 100 = 76,58 g cukor kell


m víz = 178,1 g - 76,58 g = 101,52 g

V víz = m / ró = 101,52 g / 0.9982 g/cm3 = 101,7 cm3

2013. nov. 4. 17:44