A szőlőcukor tömege kijött, de a víz nem, segítenétek abban, hogy mit csinálok rosszul?2013. nov. 4. 07:51
1/1 anonim válasza:
oldat tömege :
m= ró * V = 1,1873 g/cm3 * 150 cm3 =178,1 g
100 g oldatban 43 g anyag
178,1 g oldatban X g anyag
X= 178,1 * 43 / 100 = 76,58 g cukor kell
m víz = 178,1 g - 76,58 g = 101,52 g
V víz = m / ró = 101,52 g / 0.9982 g/cm3 = 101,7 cm3