-5*(3a-1)= -5*3a-5*1=-10a

Ez jó lett? Én számoltam, csak nem vagyok túl biztos benne


2009. nov. 14. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem. Az eredmény -15a-5.
2009. nov. 14. 20:09
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem! -15a+5=5-15a
2009. nov. 14. 20:13
 3/7 anonim ***** válasza:
első vagyok. igen elírtam, a másodiknak van igaza. (-15a+5)
2009. nov. 14. 20:17
 4/7 anonim ***** válasza:

-5*(3a-1)= -5*3a-5*1 /zárójel felontása

-15a+5=-15a-5 /+15a

5=-5 és ez természetesen nem igaz, így nincs meoldás


ha pedig

szerintem a -10a akart lenni a megoldás, de ha az a feladat akkor megcsinálom inkább azt is.


-5*3a-5*1=-10a

-15a-5=-10a /+10a

-5a-5=0 /+5

-5a=5 /-5

a=-1

2009. nov. 15. 07:14
 5/7 anonim ***** válasza:
44%

Te utolsó! (mán csak sorrendileg)


Mija f@szt hablatyósz????


Legyé má észné, mer kigúnyóllak!

2009. nov. 15. 13:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem itt nem az "a" értékét kell kiszámolni, hanem csak a zárójelet felbontani.

A megoldás: -15a+5

2009. nov. 15. 17:24
 7/7 anonim válasza:
a helyes válasz: a 17:24-esnek van igaza!!
2010. ápr. 22. 12:56