Valaki segítene a házimban? (matek, algebra:/)


1: 11-4x=11+3x

2: x

- + 2= 12-x

5


3: x 3 5x

- + - = - + 1

4 5 20



A többit már megoldottam de ez nem megy.Fontos lenne mert nem kaphatok rossz jegyet most.Előre is köszi!!


2010. szept. 26. 16:28
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

x

- + 2 = 12-x

5

2010. szept. 26. 16:29
 2/11 A kérdező kommentje:

x 3 5x

- + - = - + 1

4 5 20

2010. szept. 26. 16:30
 3/11 A kérdező kommentje:
a 2.,3.-at így akartam írni bocsi..
2010. szept. 26. 16:30
 4/11 A kérdező kommentje:

x 3 5x

- + - = --

4 5 20 + 1



így a 3. =/

2010. szept. 26. 16:33
 5/11 anonim válasza:

semmit nem értek abból amit írsz.

lehetne hogy paintbe vagy valamibe megcsinálod rendesen és feltöltöd képfeltöltésre?

2010. szept. 26. 16:52
 6/11 A kérdező kommentje:
aha, minny felrakom
2010. szept. 26. 16:58
 7/11 A kérdező kommentje:

[link]

azt a tört alakosat főleg nem értem h is kell kiszámolni:/

2010. szept. 26. 17:05
 8/11 anonim ***** válasza:

11 - 4x = 11 + 3x

hozzáadunk 4x-et mindkét oldalhoz

11 = 11 + 7x

Levonunk 11-et mindkét oldalból

0 = 7x

osztjuk 7-tel mindkét oldalt

0 = x

vagyis

x = 7


De valahogy mintha elveszett volna az íze a dolognak. Megpróbálom egy példával tartalommal megtöltetni:


Van a zöldségesnél egy zsákban 11 kiló darált dió (11).


Amikor nem néz oda a zöldséges, belemerítem a bögrémet négyszer, négy bögrényit elveszek (4x kiló) és a zsebembe töltöm. Feltételezzük, hogy a bögrét minden egyes markoláskor ugyanannyira (pont színig) merítem: egy bögremerítésre x kiló diót vesz magába, nem tudjuk, ez mennyi, de azt bizton tudjuk, hogy mindvégig egyenletesen ennyi.


Észrevesz a zöldséges, odajön, megméri a zsákban maradt daráltdiót (11 - 4x kiló). Szégyenkezve megmutatom a zsebemet, és visszatöltöm a négy bögrényit, és, hogy ne jelentsen fel, még hozzá is teszek a saját, nem lopott, más boltból való daráltdiómból 3 bögrényit: vagyis 3x kilót (itt is feltételezzük, hogy minden egyes merítésre ugyanannyi diót fogad be a bögre, szóval egy merítésre x kilót, egyelőre nem tudjuk, mennyit, de mindvégig egyenletesen ugyanannyit). No szóval 3 bögrényit még hozzáteszek kárpótlásul a zsákhoz (11 + 3x kiló lesz most benne).


A zöldséges újra leméri a zsákban levő diót, de meglepve látja, hogy most is pont ugyanannyi dió van most is a zsákban (11 + 3x kiló), mint amikor észrevette a lopást (akkor 11 - 4x kiló volt). A két mérés teljesen egyezik! Újabb csalásra gyanakszik, de a biztonsági kamerát visszanézve, elismeri, hogy nem csaltam: mindvégig minden egyes merítésnél ugyanannyira mertem meg a bögrét a lopáskor is, a kárpótláskor is: merítésenként x kiló, a kameraképből persze nem tudhatjuk, ez hány kilót jelent, az világosan látszik, hogy egyenletesen ugyanannyi.


Hogyan lehetséges ez? Hiszen először visszatettem a lopott négy bögre diót, majd még meg is tetéztem a sajátomból 3 bögrényival. A zöldségesek tehát a ,,lopáshoz'' képest 7 bögre dió különbséget kellett volna észlelnie. Ehhez képest egyáltalán semmi különbséget nem észlelt. Ez a bizonyos 7 bögre dió tehát valójában egyetlen gramm dió különbséget sem jelentett (7x = 0).


Mivel a kamera szerint is mindvégig teljesen egyenletesen merítettem, ez csak azt jelentheti, hogy a bögre merítésenként még csak egy porszemnyi dióport sem fogadott magába: még ha csak egy diópor is ragadt volna, máris nem lehetne az, hogy abszolút semmi különbség ne legyen. A helyzet az, hogy akár lopni akartam, akár nem, valójában lúzer módra mindvégig lyukas fenekű bögrével merítettem.

2010. szept. 26. 17:29
 9/11 anonim ***** válasza:

Néha segít, ha egy szempillantás alatt lehet ellenőrizni:


[link]


P.S: a törteket is érdemes beírni a Wolfram Alphanak, részben ellenőrzésként, részben meg azért, mert a Wolfram Alpha magától kiszedi szépen olvasható alakba.

2010. szept. 26. 17:32
 10/11 anonim válasza:

ha még mindig nem értenéd akkor ha adsz egy msn címet, elmagyarázom.

elkezdtem neked megcsinálni, de így képszerkesztővel elég sokáig tartana...:)

2010. szept. 26. 17:45
1 2