Valaki segítene? Egyszerűen neki álni sem tudok a gyökös kivonásnak.

√(7+2√6)-√(7-2√6)=
2013. okt. 27. 13:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Teljes négyzet van a gyökök alatt.


6 + 2*gyök6*1 + 1 = (gyök6 + 1)^2


A másik ugyanaz, csak negatívval.


-KA-

2013. okt. 27. 14:45
 2/10 anonim ***** válasza:

A megoldást megtalálod itt:

[link]

2013. okt. 27. 14:55
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennél sokkal elegánsabb és egyszerűbb is az én módszerem a √(7+2√6)-√(7-2√6) kifejezésre.


[link]


-KA-

2013. okt. 27. 15:22
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez egy nevezetes szorzat lesz,mégpedig:

√7^2(négyzeten)-2√6^2négyzeten.

ha nwm érted, írj privátot!:)

2013. okt. 29. 23:06
 5/10 anonim ***** válasza:

#3 válaszolónak!

Nem az a nevezetes szorzat lesz, mivel nem szorzás van a kettő tag között, hanem kivonás, ezért nem (a+b)^2 lesz, hanem (a+b)-(a-b)

Ha (a+b)^2 lenne, akkor a kettő tag között szorzás lenne, mert így minden tagot minden taggal szoroznánk, és úgy jön az ki, amit te megoldottál!:)

2013. okt. 29. 23:16
 6/10 anonim ***** válasza:

#5 válaszolónak!


Te nem a #3-as válaszáról írtál, hanem a #4-eséről. A #3 válasz jó.


-KA-

2013. okt. 30. 06:31
 7/10 anonim ***** válasza:

#6!

Hanyas voltál matekból? Kicsit nézz utána a dolgoknak,és meglásd, kinek volt igaza!;)

2013. okt. 30. 22:10
 8/10 anonim ***** válasza:

#7


Szerintem nem ugyanarról beszélünk.


Azt állítod, hogy ez hibás? [link] Akkor lövésed sincs a matematikáról.


Ötös voltam matematikából.


Még egyszer elmagyarázom, mert vagy nagyon gyenge a felfogásod, és a legrosszabb, hogy nem tudod magadról, hogy nem tudsz semmit. Túl nagy arcod van. Vagy szimplán csak kötekedsz.


√(7+2√6)-√(7-2√6)


Két tagból áll, vegyük őket külön, és csak a gyök alatti kifejezést.


7+2√6 = 6 + 2*√6*1 + 1, mert 7 = 6+1. Miután √6 négyzete 6, így 6 + 2*√6*1 + 1 teljes négyzet. 2*√6*1-et csak azért írtam ilyen alakba, hogy lássuk, hogy 2ab alakú. Az egész a^2+2ab+b^2 alakú kifejezés, ami (a+b)^2 alakba írható.

6 + 2*√6*1 + 1, tehát egyenlő (√6 + 1)^2-nel, ami pozitív, így a négyzetgyöke √6+1.


Ugyanígy jön ki 7-2√6-ra, hogy √6-1.


Végeredményben:


√(7+2√6)-√(7-2√6)=√6+1 - (√6-1) = √6 + 1 - √6 + 1 = 2

2013. okt. 31. 07:32
 9/10 A kérdező kommentje:

jajj, nem kell összeveszni.. ez csak egy feledat. :D

egyébként már értem, köszönöm -KA-! :)

2013. okt. 31. 08:59
 10/10 anonim ***** válasza:

Szívesen!


-KA-

2013. okt. 31. 11:17