f(x)=3^(x-1) -2 az oké,hogy átviszem a kettest a másik oldalra,de onnan hogyan tovább?2013. okt. 24. 16:36
1/2 anonim válasza:
x = 3^(y-1) - 2
x + 2 = 3^(y-1)
log 3 (x+2) = y - 1
y = log 3 (x+2) + 1
f^(-1)(x) = log 3 (x+2) + 1
-KA-
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. okt. 25. 19:18