Matek hf? . (3a+5b) (3a-5b) =

(xnégyzeten-6a)(xnégyzeten+6a)=

2013. okt. 24. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:

(3a+5b)(3a-5b)=9a^2-15ab+15ab-25b^2=9a^2-25b^2

(x^2-6a)(x^2+6a)=x^4+6ax^2-6ax^-36a^2=x^4-36a^2

Remélem, hogy jók :)

2013. okt. 24. 15:43
 2/7 anonim válasza:

Ez egy egyszerű azonosság (a-b)*(a+b)='a'a négyzeten-'b'a négyzeten.

:)

2013. okt. 24. 15:43
 3/7 anonim válasza:
a második vagyok de elcsesztem szerintem az első a jó!Bocsi:D
2013. okt. 24. 15:44
 4/7 anonim ***** válasza:
1-es vagyok: Amit a 2. hozzászóló írt, az alapján jön ki az a megoldás, amit írtam :)
2013. okt. 24. 15:45
 5/7 anonim ***** válasza:
nem is értettem mi a probléma, mindketten jót mondtatok..
2013. okt. 24. 15:57
 6/7 anonim válasza:
ketten érünk egyet xD
2013. okt. 24. 16:11
 7/7 anonim ***** válasza:
1-es, 3-as vagyok: Én tudom, hogy jó az enyém, a 2. válaszoló azonossága alapján kell megoldani az egyenletet! Ez csak kiegészítésként írtam a 2-es után!!!
2013. okt. 24. 16:16