Hány darab gázmolekula van 1 cm3 térfogatú, normálállapotú levegőben?

légyszi segítsetek. köszi :)
2013. okt. 23. 16:42
 1/3 anonim ***** válasza:

V = 1 cm^3 = 10^-6 m^3


Normálállapot:

T = 273 K abszolút hőmérséklet

p = 101325 Pa nyomás


Gázok állapotegyenlete: pV = NkT, ebből N = (pV)/(kT)

k = 1,38*10^-23 J/K Boltzmann-állandó


N = 2,7*10^19 (Ha jól számoltam)


-KA-

2013. okt. 23. 19:23
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi :))
2013. okt. 23. 21:22
 3/3 anonim ***** válasza:

Szívesen!


-KA-

2013. okt. 24. 07:10