légyszi segítsetek. köszi :)2013. okt. 23. 16:42
1/3 anonim válasza:
V = 1 cm^3 = 10^-6 m^3
Normálállapot:
T = 273 K abszolút hőmérséklet
p = 101325 Pa nyomás
Gázok állapotegyenlete: pV = NkT, ebből N = (pV)/(kT)
k = 1,38*10^-23 J/K Boltzmann-állandó
N = 2,7*10^19 (Ha jól számoltam)
-KA-
2/3 A kérdező kommentje:
köszi :))
2013. okt. 23. 21:22