Kérlek sürgősen válaszoljatok, nagyon fontos!2013. okt. 23. 12:30
2/4 anonim válasza:
Minden tagot hatványozni kell, tehát a 2-t és az a^2-t is. Így 2-ből 4, a^2-ből a^(2*2) lesz.
3/4 anonim válasza:
Bocsi, simán a van, akkor csak 4a^2. Az első hsz jól mondta, én csak a megértést próbálom segíteni.
De ha 2anégyzet lett volna, abból tényleg 4a-a-negyediken (4a^4) lett volna.
4/4 anonim válasza:
"2 a" a másodikon = (2a)^2 = 2^2 * a^2 = 4*a^2
De ha úgy értetted, hogy 2-szer "a" a másodikon, akkor az = 2*a^2
-KA-