2 a a másodikon az egyenlő a a negyedikennel?

Kérlek sürgősen válaszoljatok, nagyon fontos!
2013. okt. 23. 12:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem. (2a)^2=2^2*a^2=4a^2
2013. okt. 23. 12:41
 2/4 anonim ***** válasza:
29%
Minden tagot hatványozni kell, tehát a 2-t és az a^2-t is. Így 2-ből 4, a^2-ből a^(2*2) lesz.
2013. okt. 23. 12:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocsi, simán a van, akkor csak 4a^2. Az első hsz jól mondta, én csak a megértést próbálom segíteni.


De ha 2anégyzet lett volna, abból tényleg 4a-a-negyediken (4a^4) lett volna.

2013. okt. 23. 12:51
 4/4 anonim ***** válasza:

"2 a" a másodikon = (2a)^2 = 2^2 * a^2 = 4*a^2


De ha úgy értetted, hogy 2-szer "a" a másodikon, akkor az = 2*a^2


-KA-

2013. okt. 23. 12:53