Mennyi öt a minusz masodikon, -2az otodiken?

Mi a szabaly itt?
2013. febr. 10. 14:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Öt a másodikon gondolom megvan, hogy az 5*5=25

Ha a kitevőben mínusz van, akkor az eredménnyel elosztod az 1-et. Tehát 5^(-2) = 1/(5^2) = 1/25

(-2)^5 = -32

2013. febr. 10. 14:27
 2/3 anonim ***** válasza:

1.) 5 a mínusz másodikon: 0,04.

5 a mínusz másodikon = 1/5 a másodikon = 1/5 * 1/5 = 1/25 = 0,04.


2.) -2 az ötödiken = -2 * -2 * -2 * -2 * -2 = -32

2^5 32 lenne, de páratlan számszor van a - előjel, így a hatvány érték is - előjelű lesz.

2013. febr. 10. 14:31
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2013. febr. 10. 14:41