"=másodikon ""=negyediken 25c""+30c"+9 törtvonal 5c"+3?

2013. febr. 3. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:

^2 = másodikon

^4 = negyediken

/ = törtvonal

* = szorozva


amit írtál = (25*c^4 + 30*c^2 + 9)/(5*c^2 + 3) = 5c^2 + 3 minden valós számra.


Oszt akkor mi van?

2013. febr. 3. 20:56
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt tudom h annyi de hogy kell kiszámolni ?
2013. febr. 3. 21:00
 3/4 anonim ***** válasza:

(a + b)^2 = a^2 + 2*a*b + b^2


a = 5*c^2, b = 3


amit írtál = (a^2 + 2*a*b + b^2)/(a + b) = (a + b)^2/(a + b) = a + b, mivel a és b is mindig pozitív, ezért a nevező valósak felett nem lehet 0, így a tört mindig értelmes, tehát ez valós számok felett azonosság.

2013. febr. 3. 21:33
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi :D
2013. febr. 3. 21:44