2013. febr. 3. 20:49
1/4 anonim válasza:
^2 = másodikon
^4 = negyediken
/ = törtvonal
* = szorozva
amit írtál = (25*c^4 + 30*c^2 + 9)/(5*c^2 + 3) = 5c^2 + 3 minden valós számra.
Oszt akkor mi van?
2/4 A kérdező kommentje:
Azt tudom h annyi de hogy kell kiszámolni ?
2013. febr. 3. 21:00
3/4 anonim válasza:
(a + b)^2 = a^2 + 2*a*b + b^2
a = 5*c^2, b = 3
amit írtál = (a^2 + 2*a*b + b^2)/(a + b) = (a + b)^2/(a + b) = a + b, mivel a és b is mindig pozitív, ezért a nevező valósak felett nem lehet 0, így a tört mindig értelmes, tehát ez valós számok felett azonosság.
4/4 A kérdező kommentje:
Köszi :D
2013. febr. 3. 21:44