Mikor és hol találkoznak (egyenes vonalú egyenletes mozgás, fizika)?

Két ember 100 méterre van egymástól, egyik sebessége 6m/s, a másiknak 8m/s.

2013. okt. 22. 20:47
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

a/

Szemben mennek egymással.


6t + 8t = 100


t = 100/14 = 7,14 s


Az egyiktől 42,84 méterre, a másiktól 57,12 méterre. (Csak közelítőleg jön ki.)


b/

Egy irányba mennek. A gyorsabb 100 méterre le van maradva.


8t - 6t = 100


t = 50 s


400 m, illetve 300 m


-KA-

2013. okt. 22. 21:55
 2/4 Tom Benko ***** válasza:
10%
Rajzold le.
2013. okt. 23. 09:57
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2013. okt. 23. 10:57
 4/4 Tom Benko ***** válasza:
Azért megkérdezném attól, aki lepontozott, hogy mégis, miért?
2013. okt. 24. 06:48