Két raktárban összesen 385 500 tégla volt. Amikor az első raktárban még 26 400 tégla érkezett a másikból 85 700-at elszállítottak. Akkor a 2 raktárban ugyanannyi tégla maradt. Hány tégla volt eredetileg a raktárban?2013. okt. 20. 16:32
1/1 anonim válasza:
b=385000-a
385000-a+26400=a-85700
2a=385000+26400+85700
a=248550
b=136450