Mi a megoldás? ( Szöveges feladat)

Két raktárban összesen 385 500 tégla volt. Amikor az első raktárban még 26 400 tégla érkezett a másikból 85 700-at elszállítottak. Akkor a 2 raktárban ugyanannyi tégla maradt. Hány tégla volt eredetileg a raktárban?
2013. okt. 20. 16:32
 1/1 anonim ***** válasza:

b=385000-a

385000-a+26400=a-85700

2a=385000+26400+85700

a=248550

b=136450

2013. okt. 20. 17:27