Sürgős! Hogy kell megoldani ezt a kémiafeladatot?

Egy etén-propán gázelegy átlagos moláris tömege 40 g/mol. Mekkora térfogatú azonos állapotú hidrogéngázt képes addícionálni a gázelegy 10 cm3-e?

2013. okt. 16. 19:30
 1/2 anonim ***** válasza:

M[etén]= (2*12+2)g/mol

M[propán]= (3*12+8)g/mol


x*M[etén]+(1-x)*M[propán] = 40


c[etén]=2/9


C2H2 + H2 ---> C2H3 ( 1mol reagál 1 mollal, tehát 10 cm^3 reagál 10 cm^3 -rel)


V = 10cm^3/c[etén]


V = 45cm^3 gázelegy


( mert 45-nak a 2/9 -e pont 10 cm^3 és az pont 10 cm^3 hidrogénnel reagál )

2013. okt. 16. 21:32
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2013. okt. 17. 14:39