Segíte nétek megoldani az alábbi szöveges feladatokat? (2db)


1. Két kombájn együtt 4 nap alatt learatta a búzatáblát. Az egyik kombájn 6 nappal hosszabb idő alatt végezte volna el ugyanazt a munkát. Hány napig aratott külön külön a két kombájn?


2.Két gyalogos egyszerre indul a-ból b-be. Az első aki óránként 2 kmrel többet tesz meg, éppen egy órával hamarabb ér céljához. Hány kmt tesznek meg óránként, ha b 24 kmre van a-tól?



A válaszokat előre is köszi :)



2013. okt. 12. 08:57
 1/5 anonim ***** válasza:

2./

s = v*t --> t = s/v

A sebességek: v és v+2


Az idők: 24/v és 24/(v+2)


24/v - 1 = 24/(v+2) Szorozva v(v+2)-vel


24(v+2) - v(v+2) = 24v


24v + 48 - v^2 - 2v = 24v


v^2 + 2v - 48 = 0


v= -8 és 6


A negatív nem számít.


Megoldás: 6 km/h, illetve 8 km/h a két sebesség.


-KA-

2013. okt. 12. 09:11
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, az elsőt esetleg meg tudná valaki csinálni?
2013. okt. 12. 09:38
 3/5 doracell ***** válasza:

1.

Ha az A 4+6= 10 nap alatt végez, akkor egy nap alatt a munka 1/10-ét végzi el. Tehát az egész munkával 10 nap alatt végezne.

Ha együtt 4 nap alatt végeznek, akkor 1 nap alatt végzik el a munka 1/4-ét.

Vagyis a B 1 nap alatt x= 1/4-1/10= 3/20-át végzi el. Azaz 20/3 nap = 6 nap és 8 óra alatt végezné el egyedül az egészet.

2013. okt. 12. 09:50
 4/5 doracell ***** válasza:
Jav: Bocs, 6 nap és 16 óra. (Leragadtam az 1/3-nál, de ez ugye 6 egész és KÉT harmad.)
2013. okt. 12. 13:03
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. okt. 12. 19:11