Van 3db A és 3db B betűnk, hány féle 6 elemű betűsort lehet alkotni?

2013. okt. 9. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:
6!=6*5*4*3*2*1
2013. okt. 9. 18:13
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez nem akkor lenne jó, ha hatféle elemből kellene állnia?
2013. okt. 9. 18:21
 3/5 anonim ***** válasza:
2013. okt. 9. 18:33
 4/5 A kérdező kommentje:
Tehát 6!/(3!x3!) ?
2013. okt. 9. 18:54
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen; 6!/(3!*3!)=6*5*4*3*2*1/(3*2*1*3*2*1)=5*4=20.
2013. okt. 9. 19:03