Aladár 500 ezer ft-ot vesz fel kölcsönbe évi 12%-os kamatra.2 év alatt kell visszafizetnie, havi egyenlő részletekben. Mennyi lesz a havi törlesztőrészlet?

Szeretném, ha valaki megmutatná a feladat levezetését, mert nem egészen értem még ezt a részt. Előre is köszönöm a segítséget!

2013. okt. 7. 17:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, hogy a bankoknál hogy működik, én még sose vettem fel hitelt.


Legyen így: ha 2 évre veszi fel, akkor rögtön kiszámolják a 2 év múlva fennálló kölcsönt, ez úgy történik, hogy az eredeti összeghez hozzáadják a 12%-át (első év): 500.000+500.000*0,12=560.000, majd ehhez az összeghez is hozzáadják a 12%-át: 560.000+560.000*0,12=627.200, ezt nevezzük kamatos kamatnak.


Ha így van, akkor a 627200-at kell kifizetnie 24 hónap alatt, ez így egy hónapra 26.134 forint lesz.

2013. okt. 7. 22:48
 2/11 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, nem értem. Akkor második évben az után is fizeti a kamatot, amit már visszafizetett 12 hónapon keresztül?

Érdekelne a kérdező véleménye is!

2013. okt. 8. 19:38
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

2év ugye 24 hónap

x- havi törlesztőrészlet

évi 12% kamat-->havi 1% kamat

1. hónap végén 500000*1,01-x

2. hónap végén (500000*1,01-x)*1,01-x=500000*1,01^2-1,01x-x

így tovább

24. hónap végén 500000*1,01^24-1,01^23x-1,01^22x-...-x

kijön egy végtelen mértani sor

500000*1,01^24-x(1,01^23+1,01^22+...+1,01+1)=0

a zárójeles kifejezés (1,01^24*1)/(1,01-1) mert ez egy n darabszámú mértani sör összege

2013. okt. 8. 20:12
 4/11 anonim ***** válasza:
23500 környékén jön ki
2013. okt. 8. 20:13
 5/11 anonim ***** válasza:

"mértani sör "

Ez már tetszik!

2013. okt. 8. 20:44
 6/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Direkt leírtam, hogy nem értek hozzá, mivel még hitellel nem volt dolgom, de gondolom úgy működik, hogy először kiszámolják, hogy a 2 évi kamattal mennyi lesz a tartozása. Úgy is felírhattam volna, hogy 500.000*(1,12)^2, de akkor a kérdező nem feltétlenül érti meg, hogy ez a szorzat honnan született ide.


Egyébként, a lekötésnél biztosan úgy van, hogy (a példánál maradva) 500.000 forint, 2*3 hónapos lekötésre 6 hónap múlva (500.000*1,12)*1,12=627.200 forintja lesz az embernek.

2013. okt. 8. 21:16
 7/11 anonim ***** válasza:
ha nem értesz hozzá, minek írsz? ráadásul havi felbontásban van a kamat, nem évesben
2013. okt. 8. 21:52
 8/11 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek a segítséget, igazán! :)
2013. okt. 11. 18:57
 9/11 anonim ***** válasza:

Bírom az olyan embereket, akik mindenféle háttértudás nélkül okoskodnak, és csak kritizálni tudnak bármilyen konstruktív hozzászólást nélkülözve.


Azért az sem ártana, hogy ha a kérdezők megírnák, hogy hányadik osztályba járnak, így könnyebb elmagyarázni, hogy mit kellene megérteniük (az alappal vannak gondok, vagy valami mással).

2013. okt. 11. 19:06
 10/11 A kérdező kommentje:
Végzős vagyok, középiskolás. De megértettem, amiket mondtatok :)
2013. okt. 11. 19:07
1 2