Mennyi 1+q+q (a négyzeten) +q (a köbön) =0 egyenletnek a végeredménye?


Ez eredetileg egy mértani sorozat "végeredménye" lenne.

A mértani sorozat első 4 tagjának az összege 0. A 3. tag = 7-tel. Mennyi a 2008. tag?



2013. okt. 7. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:
q=-1
2013. okt. 7. 16:53
 2/4 Tom Benko ***** válasza:
Ez \frac{q^4-1}{q-1}=0 alakra hozható.
2013. okt. 8. 07:15
 3/4 anonim ***** válasza:

1+q+q2+q3=0

1+q+q2(1+q)=0

(1+q)(1+q2)=0


itt csak q=-1 lehetséges


vagyis a sorozat: 7; -7; 7; -7; ....


a páros sorszámú tagok mindegyike -7

2013. okt. 8. 07:20
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm, de miután felraktam a kérdést, magam is rájöttem fejben. Csak a sok egyenlet megzavart... :D
2013. okt. 8. 17:22