Hogy kell megoldani ezt a 2 egyenletet és mi az egyenlet végeredménye?


a, 2x-(x+8)=18

b, 2x-(x-8)=18


2013. szept. 23. 18:28
 1/2 anonim ***** válasza:

a, 2x-(x+8)=18

2x-x-8 = 18

x = 26


b, 2x-(x-8)=18

2x-x+8 = 18

x = 10

2013. szept. 23. 18:32
 2/2 anonim ***** válasza:

a/ x = 26


b/ x = 10


Na haragudj, de Te hányadikos vagy?


-KA-

2013. szept. 23. 18:33