Térgeomateria SOS: Egy négyzet alapú gúla alapéle 10 cm hosszú, magassága 8 cm. A testet a magasság felezőpontján átmenő, az alappal párhuzamos síkkal elmetsszük. Mekkora a keletkező testek térfogata és felszíne?


2013. okt. 6. 14:07
 1/1 anonim ***** válasza:

1/ A kis gúla

- térfogata 1/8 része az egésznek

- felszíne pedig 1/4-e.


V/8=10^2*8/3/8=. . .


Oldalmagasság: mo=gyök(8^2+(10/2)^2)=. . .


A/4=(10^2+4*10*mo/2)/4=. . .


2/ A csonka gúla

Ki kell vonni az egészből a kis gúla V-jét, A-ját.

Számold ki magad! Nem nagy cucc.


-KA-

2013. okt. 6. 15:33