Mi az E (x) legnagyobb tényezője, ha E (x) =-4x^2-16x+9?


2013. okt. 3. 17:29
 1/3 anonim ***** válasza:
milyen szempontból a legnagyobb?
2013. okt. 3. 17:41
 2/3 anonim ***** válasza:

Talán inkább az lehet a kérdés, hogy legnagyobb értéke...


Ehhez teljes négyzetté kellene alakítani:


-4x^2-16x+9=

-4(x^2+4x)+9=

-4[(x+2)^2-4]+9=

-4(x+2)^2+16+9=

-4(x+2)^2+25


erről leolvasható, hogy a maximális érték 25, mégpedig x=-2 esetén

2013. okt. 3. 21:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy másik megoldási mód:


Lederiválod az E(x)-t azt kapod, hogy

E'(x)=-8*x-16


Ebből -8*x-16=0 egyenletet megoldva x=-2 adódik. Ezt behelyettesíted az E(x)-be E(-2)=25.


Ha megkeresed a második deriváltat: E''(x)=-8. Mivel ez negatív ezért maximuma van a függvénynek.

max hely: x=-2; max érték: y=25

2013. okt. 4. 18:25