Ez a feladat: Írd fel a következő polinomokat egész számokkal szorzatalakba:
x^2-6x+8
9x^2-18x+8
2x^2+x-15
Hogy kell felírni őket?
2013. okt. 2. 17:49
1/2 anonim válasza:
0-ra rendezed, és megoldod másodfokú egyenlet megoldóképletének segítségével.
Az elsőnél: 4 és 2 a megoldás, ezért az egyenlet átírható így: (x-4)(x-2)
2/2 anonim válasza:
9x^2-18x+8 = (x-4/3)(x-2/3)
2x^2+x-15 = (x-5/2)(x+3)