Ez a feladat: Írd fel a következő polinomokat egész számokkal szorzatalakba:

x^2-6x+8

9x^2-18x+8

2x^2+x-15


Hogy kell felírni őket?


2013. okt. 2. 17:49
 1/2 anonim ***** válasza:

0-ra rendezed, és megoldod másodfokú egyenlet megoldóképletének segítségével.

Az elsőnél: 4 és 2 a megoldás, ezért az egyenlet átírható így: (x-4)(x-2)

2013. okt. 2. 17:56
 2/2 anonim ***** válasza:

9x^2-18x+8 = (x-4/3)(x-2/3)

2x^2+x-15 = (x-5/2)(x+3)

2013. okt. 2. 18:08