Fizikából tudnátok segíteni?


I.

mekkora sebessegel halad az a 80 kg tomeguv kerekparos amelyiknek mozgasi energiaja 4 kJ?

II.

egy nyugalombol indulo 1 kg tomegu test a 20 N nagysagu ero 5s-ig gyorsitotta. Mennyi a testen vegzett munka es mennyivel valtozott kozben a test mozgasi energiaja?

III.

Egy D=2000 N/m rugoallandoju rugot nyugalmi helyzetehez kepest 5 cmre megnyujtottuk. Mennyi munkavegzes szukseges ehhez? Mennyi mubkaval tudjuk tovabbi 10 cm-t huzni?


2013. okt. 1. 20:16
 1/4 anonim ***** válasza:

1.

Munkatétel: 1/2*m*(v^2)=W

behelyettesítve: 1/2*80*(v^2)=4000

ebből kijön, hogy v=10m/s

2013. okt. 2. 10:53
 2/4 anonim ***** válasza:

2.

Számolj először gyorsulást: F=m*a -> 20=1*a -> 20m/s^2

Aztán ebből sebességet: v=a*t -> v2=20*5=100m/s (v1 ugye 0)

Utána munkatétel: 1/2*m*(v2^2)-1/2*m*(v1^2)=W

-> 0,5*1*(100^2)-0,5*1*(0^2)=10000J=10kJ


rég csináltam ilyeneket, remélem jók. A 3. most fejből nemvágom

2013. okt. 2. 11:00
 3/4 anonim ***** válasza:

3./

Ha a rugóállandó 2000N/m, akkor 5 centire kihúzáshoz 0,05*2000N erő kell.

W=F*s = 0,05*2000*0,05 J munkát végzel.

További 10 centi = 15cm = 0,15m

Tehát 15cm-re kihúzáshoz 0,15*2000*0,15 J munka kell, de ha már ki van húza 5centire, akkor csak (0,15*2000*0,15)-(0,05*2000*0,05) J munka kell.

2013. okt. 2. 12:11
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2013. okt. 2. 15:08