Van 18 liter 45%-os és 12 liter 54%-os oldatunk. Hogyan keverjük össze ezeket, hogy 48,5%-os oldatott kapjunk?
Egy háromszög egyik szöge a másik két szög összegének a fele. A két nagyobb szög együtt akkora mint a legkisebb szög háromszorosa. Mekkorák a szögek?
#szöveges feladat #egyenlettel megoltható
2013. okt. 1. 19:21
1/4 anonim válasza:
1. próba
18*45+x*54=(18+x)*48,5
18*45+x*54=873+48,5x
810+54x=873+48,5x
5,5x=63
x=11,45 liter kell az 54 %-osból, 18 liter a 45 %-osból. Lehetséges, mert a másodikból 12 liter van.
2. próba
x*45+12*54=(x+12)*48,5
45x+648=48,5x+582
66=3,5x
x=18,86 Ez nem lehet, mert ebből csak 18 lityi van.
Tehát a ...
-KA-
2/4 anonim válasza:
a=alfa, b=béta, c=gamma
a=(b+c)/2
a+b=3c
a+b+c=180
Az utolsó kettőből 4c=180 --> c=45°
A 2-ikból a+b=135 --> b=135-a
a=(b+c)/2
a=(135-a + 45)/2
2a=180-a --> a=60°
b=135-a --> b=75°
-KA-
3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :))
2013. okt. 3. 15:39