Van 18 liter 45%-os és 12 liter 54%-os oldatunk. Hogyan keverjük össze ezeket, hogy 48,5%-os oldatott kapjunk?


Egy háromszög egyik szöge a másik két szög összegének a fele. A két nagyobb szög együtt akkora mint a legkisebb szög háromszorosa. Mekkorák a szögek?



#szöveges feladat #egyenlettel megoltható
2013. okt. 1. 19:21
 1/4 anonim ***** válasza:

1. próba

18*45+x*54=(18+x)*48,5

18*45+x*54=873+48,5x

810+54x=873+48,5x

5,5x=63

x=11,45 liter kell az 54 %-osból, 18 liter a 45 %-osból. Lehetséges, mert a másodikból 12 liter van.


2. próba

x*45+12*54=(x+12)*48,5

45x+648=48,5x+582

66=3,5x

x=18,86 Ez nem lehet, mert ebből csak 18 lityi van.


Tehát a ...


-KA-

2013. okt. 1. 21:01
 2/4 anonim ***** válasza:

a=alfa, b=béta, c=gamma


a=(b+c)/2

a+b=3c

a+b+c=180

Az utolsó kettőből 4c=180 --> c=45°


A 2-ikból a+b=135 --> b=135-a


a=(b+c)/2

a=(135-a + 45)/2

2a=180-a --> a=60°


b=135-a --> b=75°


-KA-

2013. okt. 1. 21:41
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :))
2013. okt. 3. 15:39
 4/4 anonim ***** válasza:

Szívesen, máskor is!


-KA-

2013. okt. 3. 16:17