Hogyan csináljam meg? SÜRGŐS! Valami jó matekos?

90;108 legnagyobb közös osztója (lnko) és legnagyobb közös többszöröse (lkkt)
2013. szept. 30. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Bontsd prímtényezők szorzatára mindkét számot.

LNKO: Mindegyikben megtalálható prímek - mindegyik az alacsonyabb kitevőn - szorzata.

LKKT: Bármelyikben megtalálható prímek - mindegyik a magasabb kitevőn - szorzata.

2013. szept. 30. 18:13
 2/6 A kérdező kommentje:
a 108 kéne olyan akasztófásan!
2013. szept. 30. 18:13
 3/6 anonim ***** válasza:

Példa:


45 = 3^2 * 5

150= 2 * 3 * 5^2


(45;150)=3 * 5 = 15

[45;150]=2 * 3^2 * 5^2 = 450

2013. szept. 30. 18:14
 4/6 A kérdező kommentje:

aranyosak vagytok csak nekem úgy kéne hogy pl. eddig megvagyok:

108|2

54|2

27|3

Tovább?:(

2013. szept. 30. 18:21
 5/6 anonim ***** válasza:

27|3

9|3

3|3

1

2013. szept. 30. 18:32
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nektek:))
2013. szept. 30. 18:34