Rebekkka kérdése:

Matematika! Valaki gyorsan! Mi lehet ezeknek az egyenleteknek a megoldása?


1.feladat

2- x-1/2 = 2x

2.feladat

3- x+2/2 = 5-x

3.feladat

3+ x+2/2 = 5-x

4.feladat

2x- 3-x/4 = 15/4

5.feladat

2x+ 3-x/4 = 15/4



2013. szept. 30. 17:00
 1/5 A kérdező kommentje:
Ez a jel "/" a törtvonalat szimbolizálja :)
2013. szept. 30. 17:01
 2/5 anonim ***** válasza:

Most komolyan nehézséget okoz ez?

Annyi a feladat, hogy az egyik oldalra kell rendezni az x-et a másikra a konstanst.

2-x-1/2=2x /*2

2-x-1=4x /+x

2+(-1)=5x

1=5x

1/5=x

2013. szept. 30. 17:16
 3/5 anonim ***** válasza:
így a többit is, ha ezt nem tanulod meg sokat fogsz szopni középiskolában
2013. szept. 30. 17:16
 4/5 A kérdező kommentje:
de az elején nem kell megszorozni ugyanúgy 2-vel?
2013. szept. 30. 17:24
 5/5 anonim ***** válasza:
az egyik oldalon a kettővel való osztást üti a 2* a másik oldal meg 4x lesz
2013. szept. 30. 19:01