1.feladat
2- x-1/2 = 2x
2.feladat
3- x+2/2 = 5-x
3.feladat
3+ x+2/2 = 5-x
4.feladat
2x- 3-x/4 = 15/4
5.feladat
2x+ 3-x/4 = 15/4
2013. szept. 30. 17:00
1/5 A kérdező kommentje:
Ez a jel "/" a törtvonalat szimbolizálja :)
2013. szept. 30. 17:01
2/5 anonim válasza:
Most komolyan nehézséget okoz ez?
Annyi a feladat, hogy az egyik oldalra kell rendezni az x-et a másikra a konstanst.
2-x-1/2=2x /*2
2-x-1=4x /+x
2+(-1)=5x
1=5x
1/5=x
3/5 anonim válasza:
így a többit is, ha ezt nem tanulod meg sokat fogsz szopni középiskolában
4/5 A kérdező kommentje:
de az elején nem kell megszorozni ugyanúgy 2-vel?
2013. szept. 30. 17:24
5/5 anonim válasza:
az egyik oldalon a kettővel való osztást üti a 2* a másik oldal meg 4x lesz