Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit jelent a versbeszéd,...

Mit jelent a versbeszéd, illetve a vers helyzetét? Petőfi Sándor: Minek nevezzelek vers a példa, és arról kell irni. A versbeszédet, és a vershelyzetet. Tudnátok segiteni?

Figyelt kérdés
2013. szept. 30. 16:49
 1/1 anonim válasza:

Nos, a kérdés elég rég volt, de válaszolok. :) Nem értem mindenki miért bonyolítja túl ezt a 2 dolgot , pedig nagyo egyszeru. A vershelyzet 2féle lehet: konkrét és metaforikus, vagyis azt kell nézni, hogy amit a koltoi én leír az a valóságban megtorténhet-e, ha igen , akkor konkrét(pl. a versben az áll , hogy a koltoi én áll mondjuk egy folyóparton s leírja ezt, leírja, hogy mit lát; ezt ugye el tudod képzelni , hogy a való életben valaki ezt megteszi), ha nem (itt pedig mondjuk az van írva , hogy száll a folyó folott; ilyen nem létezik ugye), akkor metaforikus.

A versbeszédnél azt kell nézni, h miben van írva az a mu, pl. lehet monológ, leírás, elbeszélés, párbeszéd, monológ dialógikus helyzetben stb.

2014. jan. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!