TörpeSzörnyeteg kérdése:

Valaki help!? '-' Sok eredmény kijött xd


4-(x+1) a négyzeten


köszi előre


2013. szept. 27. 14:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

(x+1)(x+1)=x^2+x+x+1=x^2+2x+1

4-(x+1)^2=4-(x^2+2x+1)=4-x^2-2x-1=3-x^2-2x

2013. szept. 27. 14:54
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Alternatívan:

(x+1)^2 = 4

x+1 = +-2

x=1 vagy -3

2013. szept. 27. 15:19
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

oké de nem írta a kérdező h az adott kifejezés =0

szóval én csak rendeztem

2013. szept. 27. 15:32
 4/5 A kérdező kommentje:
koszi mindenkinek.. a feladat h szorzatta kell atalakitani bocsi nem irtam oda
2013. szept. 27. 15:52
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen elkerülte a figyelmemet...


A négyzetre alakításhoz a a^2 - b^2 = (a-b)(a+b) formulát lehet alkalmazni (hisz 4 az pont 2^2):

(2-(x+1))*(2+(x+1))=(1-x)(3+x)


(Ha már megvannak a gyökei, akkor amúgy rögtön fel lehet írni ugyanezt)

2013. szept. 27. 16:58