4-(x+1) a négyzeten
köszi előre
2013. szept. 27. 14:47
1/5 anonim válasza:
(x+1)(x+1)=x^2+x+x+1=x^2+2x+1
4-(x+1)^2=4-(x^2+2x+1)=4-x^2-2x-1=3-x^2-2x
2/5 anonim válasza:
Alternatívan:
(x+1)^2 = 4
x+1 = +-2
x=1 vagy -3
3/5 anonim válasza:
oké de nem írta a kérdező h az adott kifejezés =0
szóval én csak rendeztem
4/5 A kérdező kommentje:
koszi mindenkinek.. a feladat h szorzatta kell atalakitani bocsi nem irtam oda
2013. szept. 27. 15:52
5/5 anonim válasza:
Ez teljesen elkerülte a figyelmemet...
A négyzetre alakításhoz a a^2 - b^2 = (a-b)(a+b) formulát lehet alkalmazni (hisz 4 az pont 2^2):
(2-(x+1))*(2+(x+1))=(1-x)(3+x)
(Ha már megvannak a gyökei, akkor amúgy rögtön fel lehet írni ugyanezt)