A feladat:( Nem találtam egyenlet beírót, így kicsit nehézkes.)
x^-3/2 * 3√x^-1
----------------
(x^3/5)^-3
Így csináltam:
x^-3/2 * x^-1/3
----------------
x^-2/4 * -12/4
x^-9/6 * x^-2/6
-----------------
a^24/4
x^-11/6
--------
a^24/4
Itt most nem tudom hogy vigyem egy síkba, gondolom plusszal
x^-11/6 + x^24/4 = x^-22/12 + x^72/12= .....
A megoldás elvileg x^-80/24. Hogy jön ez ki? Mit rontok el?
2013. szept. 25. 20:48
1/4 A kérdező kommentje:
A szaggatott vonal a törtvonal, csak nem írta i valamiért teljes hosszában.
2013. szept. 25. 20:49
2/4 A kérdező kommentje:
És a feladatban:
x^-3/2 * 3√x^-1
------
(x^3/5)^-3
Nem 3/5 hanem 2/4, tehát helyesen:
x^-3/2 * 3√x^-1
------
(x^2/4)^-3
2013. szept. 25. 20:51
4/4 anonim válasza:
Ezt írtad:
x^-11/6 + x^24/4 =
Véletlenül nem szorzás van a plusz helyett?
Egyébként: 24/4 = 6.
-KA-