Honnan jött ez a képlet a megoldásban? Segítség, nem értem a matematikát, és holnap dolgozat


A feladat így szól: Hány oldalú az a sokszög, amelynek szögei egy olyan számtani sorozat egymást követő tagjai, amelynek első tagja száz fok, a differenciája pedig tíz fok?

A megoldását értem, csak egy képletet nem. Felírtuk az adatokat, hogy a1=100, d=10, és az n-et keressük. Felírtuk az Sn képletét, és egy ilyet:

(n-2) ször 180=Sn. ebből következik, hogy 180n-360=Sn. Ez honnan jöhetett?:( Elméletileg a sokszögnek valamije.


2013. szept. 19. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy sokszög belső szögeinek összege (n-2)*180° , ahol 'n' az élek száma. Nem muszáj ezt így megjegyezned, van egy jobb módszer rá. Tudod, hogy a háromszög belső szögeinek összege 180, a négyszögnek 360, és ebből a kettőből eszedbe fog jutni a képlet.
2013. szept. 19. 20:08
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!!!!

És bocsánat, ha buta kérdés, de miért n-2??? Az n az élek száma, ezt már értem, de a -2 az miért?:(

2013. szept. 19. 20:16
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát mivel a háromszögnek 3 oldala van, belső szögeinek összege 180°, így 3-2=1-szer kell venni a 180°-ot. Négyszögnél ugye négy élről beszélünk, 360°-ról, ami pedig 4-2=2*180°


Annyit jegyezz csak meg, hogy ebben a bizonyos képletben 180° valahányszorosa található meg. Ha ez megvan, akkor veszed a két legegyszerűbb esetet, pl háromszög és négyszög, és máris tudni fogod, hogy (n-2)180°.

2013. szept. 19. 20:20
 4/6 A kérdező kommentje:

NAGYON NAGYON NAGYON!!!! KÖSZÖNÖM!!! :)

Akkora kő esett le a szívemről, hogy megértettem!!:)

Mostmár menni fog, ha ilyen feladatot tesznek bele! :D Nagyon köszönöm!!:D

2013. szept. 19. 20:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Sok sikert!
2013. szept. 19. 20:26
 6/6 anonim ***** válasza:

Ennek a képletnek egy pofon egyszerű bizonyítása van.


Vegyünk egy tetszőleges (konvex) sokszöget és annak egy csúcsát. Egy csúcsból n-3 átló húzható (mivel a két szomszédjába és önmagába nem megy átló). Ha ezeket az átlókat behúztuk, láthatjuk, hogy a sokszöget háromszögekre bontották fel az átlók. Figyeljük meg azt is, hogy 1 átló a sokszöget 2, 2 átló 3, 3 átló 4,... részre osztja. Ha mi n-3 átlót húztunk be, akkor n-2 részre osztottuk fel a sokszöget, ráadásul ezek mind háromszögek, amikben egyenként a belső szögek összege 180°. Mivel a háromszögek minden egyes szögének foka az eredeti sokszög szögeinek fokai is, ezért 180°*(n-2) a belső szögek összege a sokszögünkben.

2013. szept. 20. 14:14