Egyenletekben valaki segitene? Kettő nagyon nem megy, feltöltöm.


2013. szept. 24. 09:23
 1/9 A kérdező kommentje:

[url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]

2013. szept. 24. 09:29
 2/9 A kérdező kommentje:

[link]

Ez a helyes feltöltés. Köszi :)

2013. szept. 24. 09:35
 3/9 anonim ***** válasza:

1/

x>0

Szorzunk x-szel.

x-1 + x-2 + ... + 1 = 3x


A bal oldal egy számtani sorozat: a1=x-1, an=1, d=-1, n=x-1


Sn=(x-1)(x-1+1)/2=(x^2-x)/2


Az egyenlet tehát: (x^2-x)/2 = 3x


És ez már nem nehéz.


-KA-

2013. szept. 24. 09:47
 4/9 anonim ***** válasza:

A 2. feladat megoldása:

[link]


-KA-

2013. szept. 24. 13:08
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. A másodikat megértettem, az elsõt még nem, de gondolkodom rajta. Nem értem honnan jött ki az az x^2-x/2 a bal felén.....
2013. szept. 24. 13:59
 6/9 anonim ***** válasza:

Számtani sorozat első n tagjának összege, ha a1=x-1 az első tag, an=1 az utolsó tag (d=-1).


Összesen x-1 db tag van, n=x-1. Pl. 5-1 + 5-2 + 5-3 + 5-4, x=5 esetén. 5-5 már nincs, mert 1 az utolsó, de ha lenne, akkor is 0 lenne.


Sn=(x-1)(x-1+1)/2=(x-1)*x/2=(x^2-x)/2


-KA-

2013. szept. 24. 14:27
 7/9 A kérdező kommentje:
Kösz, jó bonyolult... s akkor nekem kijött hogy x^2=7x, s akkor x=7?
2013. szept. 24. 14:46
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, x=7, mert x nem egyenlő nulla.


Mert egyébként x^2-7x=0 -ból x-et ki kell emelni a bal oldalon:

x(x-7)=0


És egy szorzat csak akkor nulla, ha az egyik szorzótényezője nulla. Ebből két eset lehet:

a/ x=0, de ez nekünk nem megoldás.

b/ x-7=0, amiből x=7 a megoldás.


-KA-

2013. szept. 24. 21:09
 9/9 A kérdező kommentje:
Kösz még egyszer....
2013. szept. 25. 07:24