Egyenletekben segítsen gyorsan valaki?

van egy egyenlet pl v=r*omega akkor minden egyenletnél egyenlet megoldással kilehet számolni akármelyiket pl r= v/omega ?

2013. febr. 7. 20:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Háromszög módszerrel könnyű megjegyezni a képleteket: rajzolj egy háromszöget csúccsal fölfelé, és a példádban szereplő v-t írd a felső csücsökbe, az r-et és az omegát írd a két alsó csücsökbe. Így a felső értékét úgy kapod meg, ha szorzod a két alsót, az egyik alsót pedig úgy kapod meg, ha a felsőt elosztod a másik alsóval.
2013. febr. 7. 20:22
 2/3 supra01 ***** válasza:
100%

[link]


Ez az ún. szamárháromszög:D

A példában az

R=U/I

I=U/R

U=R*I


Szóval használhatod más képleteknél is.

2013. febr. 7. 20:25
 3/3 anonim ***** válasza:

További lehetőség.


v=r*o


Írj magadnak egy konkrét számpéldát, pl. 6=2*3


Hogy jön ki a 2? 6 per 3, mert 6/3=2. (r=v/o)

Hogy jön ki a 3? 6 per 2, mert 6/2=3. (o=v/r)


De más egyszerű képletre is alkalmas a módszerem. Pl. a=dv/dt (gyorsulás).


A számpélda, pl. 5=15/3


Hogy jön ki a 15? 5 ször 3. (dv=a*dt)

Hogy jön ki a 3? 15 per 3. (dt=dv/a)


>> Remélem segítettem. <<


-KA-

2013. szept. 24. 09:37