van egy egyenlet pl v=r*omega akkor minden egyenletnél egyenlet megoldással kilehet számolni akármelyiket pl r= v/omega ?2013. febr. 7. 20:14
1/3 anonim válasza:
Igen. Háromszög módszerrel könnyű megjegyezni a képleteket: rajzolj egy háromszöget csúccsal fölfelé, és a példádban szereplő v-t írd a felső csücsökbe, az r-et és az omegát írd a két alsó csücsökbe. Így a felső értékét úgy kapod meg, ha szorzod a két alsót, az egyik alsót pedig úgy kapod meg, ha a felsőt elosztod a másik alsóval.
2/3 supra01 válasza:
Ez az ún. szamárháromszög:D
A példában az
R=U/I
I=U/R
U=R*I
Szóval használhatod más képleteknél is.
3/3 anonim válasza:
További lehetőség.
v=r*o
Írj magadnak egy konkrét számpéldát, pl. 6=2*3
Hogy jön ki a 2? 6 per 3, mert 6/3=2. (r=v/o)
Hogy jön ki a 3? 6 per 2, mert 6/2=3. (o=v/r)
De más egyszerű képletre is alkalmas a módszerem. Pl. a=dv/dt (gyorsulás).
A számpélda, pl. 5=15/3
Hogy jön ki a 15? 5 ször 3. (dv=a*dt)
Hogy jön ki a 3? 15 per 3. (dt=dv/a)
>> Remélem segítettem. <<
-KA-